Ünnepi nyitvatartás
Tájékoztatjuk Ügyfeleinket, hogy az ünnepi időszakban (2023.12.23. – 2024.01.01.) ügyfélszolgálatunk zárva tart. Az Ünnepek alatt beérkező megkereséseket az ezt követő első munkanapon a megszokott módon feldolgozzuk. Köszönjük megértését és Kellemes Ünnepeket kívánunk!

Gyomorrák

Jöjjön el hozzánk konzultációra!

Tudjon meg többet a személyre szabott terápiás lehetőségeiről!

Időpontfoglalás
Nézze meg, milyen szolgáltatásainkkal tudunk ebben a daganattípusban segíteni

A gyomorrák, amelyet gyakran gyomor adenokarcinómának is neveznek, a gyomor belső rétegében kezdődik és a világ egyik leggyakoribb ráktípusa. Bár az elmúlt évtizedekben a gyomorrák előfordulása csökkenő tendenciát mutat, továbbra is jelentős globális egészségügyi probléma. Ebben a tájékoztatóban megvizsgáljuk a gyomorrák kialakulásának okait, a jellegzetes tüneteket, a megelőzési stratégiákat, a korai felismerés fontosságát, és a kezelési lehetőségeket.

A gyomorrák, amelyet gyakran gyomor adenokarcinómának is neveznek, a gyomor belső rétegében kezdődik és a világ egyik leggyakoribb ráktípusa.

A gyomorrák, amelyet gyakran gyomor adenokarcinómának is neveznek, a gyomor belső rétegében kezdődik és a világ egyik leggyakoribb ráktípusa.

Kialakulás

Genetikai és környezeti tényezők

Ezen ráktípus kialakulása összetett folyamat, amely genetikai hajlam és környezeti tényezők együttes hatására alakul ki. A genetikai tényezők között szerepelhetnek öröklött mutációk, mint például az E-cadherin gén mutációi, amelyek növelik a rák kialakulásának kockázatát. A környezeti tényezők közé tartozik a dohányzás, a magas sótartalmú étrend, és a Helicobacter pylori fertőzés, amely krónikus gyomorgyulladást és gyomorfekélyeket okozhat, ezáltal növelve a rák kialakulásának esélyét.

Diétás tényezők

A gyomorrák kockázatát növelő élelmiszerek közé tartoznak a nagy mennyiségű sóval tartósított ételek, mint a szalonna, a pácolt zöldségek, és a füstölt húsok. Ezzel szemben a friss zöldségek és gyümölcsök, valamint a rostban gazdag étrend hozzájárulhat a gyomorrák kockázatának csökkentéséhez.

Tünetek

A gyomorrák korai szakaszában ritkán okoz tüneteket, amelyek gyakran általánosak és más, kevésbé súlyos betegségekre is utalhatnak. Ilyen tünetek lehetnek az étvágytalanság, gyomortáji diszkomfort, teltségérzet étkezés után, és nem magyarázható fogyás. Ahogy a betegség előrehalad, specifikusabb tünetek, például hányás, vérzés a gyomorból vagy a székletben, és az általános állapot romlása jelentkezhet.

Megelőzés

A megelőzés egyik legfontosabb módja a kockázati tényezők csökkentése. Ez magában foglalja a dohányzás abbahagyását, az egészséges táplálkozás előmozdítását, a túlzott alkoholfogyasztás kerülését és a Helicobacter pylori fertőzés hatékony kezelését.

Szűrővizsgálatok

Bár nincs általánosan elfogadott szűrési protokoll a gyomorrákra, bizonyos magas kockázatú csoportokban, mint például azokban, akiknek családjában előfordult gyomorrák, ajánlott lehet rendszeres endoszkópos vizsgálatok elvégzése.

Korai felismerés

A korai felismerés jelentősége nem hangsúlyozható eléggé, mivel a gyomorrák korai stádiumban történő diagnosztizálása jelentősen növeli a sikeres kezelés esélyét. Azok a személyek, akiknél krónikus gyomorproblémák állnak fenn, vagy akiknek családjában előfordult gyomorrák, fokozott figyelmet kell fordítaniuk a korai tünetekre és rendszeres orvosi ellenőrzésekre.

Kezelési lehetőségek

A kezelési lehetőségek a betegség stádiumától függően változnak, és magukban foglalhatják a műtétet, kemoterápiát, sugárterápiát és célzott terápiát. A műtét, amely gyakran a daganatos szövet eltávolítását és a környező nyirokcsomók kiirtását jelenti, a leggyakoribb kezelési forma a korai stádiumú gyomorrák esetén. A haladóbb stádiumokban a kemoterápia és a sugárterápia kombinációja segíthet a tünetek enyhítésében és a betegség terjedésének lassításában.

Összefoglalás

A gyomorrák komplex betegség, amely különböző kezelési és megelőzési stratégiákat igényel. A korai felismerés és a megfelelő kezelés kulcsfontosságú a túlélési arányok javítása és a betegség terjedésének megakadályozása érdekében. Az egészséges életmód és a rendszeres orvosi ellenőrzés hozzájárulhat a gyomorrák kockázatának csökkentéséhez és a korai felismeréshez.

A gyomorrákról szóló tájékoztató anyag célja, hogy felhívja a figyelmet a betegség jeleire, a megelőzés és a kezelés fontosságára, valamint segítséget nyújtson az érintetteknek és hozzátartozóiknak a betegség megértésében és kezelésében.



Jöjjön el hozzánk konzultációra!

Tudjon meg többet a személyre szabott terápiás lehetőségeiről!

Időpontfoglalás

Gyomorrákban javasolt szolgáltatásaink

  • Daganat esetén

Műtét után visszamaradt daganatos sejtek molekuláris mérése (MRD)

A műtét után a visszamaradt daganatos sejtek molekuláris detektálása létfontosságú a betegség kiújulásának megelőzésében.

Tudjon meg többet →
  • Daganat gyanú esetén

Molekuláris diagnosztika

A rák az egyik leggyakoribb halálozási ok világszerte, melynek kezelésében és diagnosztikájában az utóbbi években jelentős előrelépések történtek.

Tudjon meg többet →
  • Daganat esetén

Immunterápia hatásosság felmérése (Signatera)

E kezelési forma az immunrendszer stimulálásával célzottan támadja meg a rákos sejteket, így az aktív immunválasz fontos jelzéseket adhat a terápia sikerességéről.

Tudjon meg többet →
  • Daganat esetén

Terápia hatékonyságának nyomonkövetése

A daganatos betegségek kezelésében kulcsfontosságú a terápia hatékonyságának folyamatos nyomon követése, ami többféle diagnosztikai módszer kombinációjával történik.

Tudjon meg többet →
  • Daganat gyanú esetén

Örökletes rák rizikó gének vizsgálata

A testünket felépítő sejtek sejtmagjaiban található örökítőanyag (DNS) kromoszómákon található gének sokaságából áll. Ezek összessége alkotja a genomot. Az emberek genomját összehasonlítva, 99,9%-os egyezés és 0,1%-os eltérés található.

Tudjon meg többet →